Navigace

Odeslat stránku e-mailem

Obsah

Dostupnost internetu

Typ: ostatní
Následující článek popisuje možnosti připojení k síti internet v naší obci.

Připojení k síti internet lze u nás realizovat několika způsoby. Pomineme variantu připojení takzvaně "přes mobil", která je dostupná po celém území republiky, nepatří však k nejrychlejším a nejlevnějším.

 

Připojení přes telefonní rozvody – dial-up

S využitím služeb Českého telecomu nebo alternativních tel. operátorů se lze u nás k internetu připojit vytáčeným spojením (dial-up) nebo přes ISDN linku. Tyto varianty lze doporučit pouze pro velmi sporadické připojování, jelikož jde o služby zastaralé, pomalé a zejména cenově velmi nevýhodné.

 

Eurotel CDMA

V naší obci lze úspěšně využívat mobilní datové služby Eurotelu založené na technologii CDMA. Ta nabízí časově neomezené připojení s rychlostí okolo 256 kb/s. Měsíční paušál začíná na 890 Kč vč. DPH. Další informace najdete na specializovaném webu www.cdma.cz.

 

BAZ Wi-Fi

Vhodnou variantou je připojení na bázi Wi-Fi přes firmu BAZ. Ta nabízí časově i datově neomezené připojení rychlostí 256 kb/s za cenu 390 Kč a neomezené připojení rychlostí 512 kb/s za 590 Kč měsíčně vč. DPH. Více informací naleznete na webu www.baz.cz.

 

ADSL

Od konce července 2006 je v naší obci dostupné ADSL připojení k internetu, které nabízí širokou škálu různých rychlostí a tarifů. Poplatek za rychlost 512 kb/s činí asi 400 Kč. Tyto levné tarify jsou však omezeny množstvím dat, které za měsíc stáhnete a pro častější surfování, hraní her nebo stahování velkých souborů se nehodí. Navíc je nutné platit za telefonní linku jako takovou (minimálně 350 Kč). Doporučujeme volit některý z tarifů alternativních operátorů (např. Radiokomunikace, GTS Novera), které jsou téměř vždy výhodnější, než tarify Telefónicy O2 (Českého Telecomu). ADSL volte tehdy, potřebujete-li vyšší spolehlivost než u Wi-Fi, ale počítejte s vyššími finančními náklady, případně datovými a rychlostními omezeními. Vhodný tarif najdete například na www.adsl.cz.


Vytvořeno: 16. 11. 2016
Poslední aktualizace: 10. 1. 2017 04:14
Autor: